Spodaj je seznam čudaških zakonov, ki omenjajo konje. Nekateri zakoni so stari in niso več v veljavi. Nekateri veljajo še danes.

1. V mestu Marion v Južni Karolini je nezakonito s peresom pod brado požgečkati dekle,medtem ko jaha.

2. V New Yorku je prepovedano v bližini konja odpreti ali zapreti dežnik.

3. V Washingtonu, Coloradu in Utahu je ilegalno loviti ribe s konjskega hrbta.

4. V Tennessseeju nikakor ne smete uloviti ribe z lasom.

5. Britanski zakon veleva, da Anglež ne sme prodati konja Škotu.

6. Ko je v mestu Rodario v Argentini vroče, morajo konji nositi klobuke.

7. V mestu Guernee v Illinoisu ženska, ki tehta več kot 90 kg, ne sme zajahati konja, oblečena v kratke hlače.

8. V Arizoni je zakon veleval, da kavboj ne sme v hotel, če ima na sebi ostroge.

9. V mestu Raton v New Mexicu je ženski prepovedano jahati po mestnih ulicah v kimonu.

10. V Južni Karolini je kočijažu prepovedano na križišču ustreliti s pištolo in tako opozoriti napribliževanje voza.

11. Napis v Wolf Ponitu v Montani:« Noben konj se ne sme pojaviti v javnosti brez lastnika, ki nima na sebi oglavke.«

12. V Južni Karolini konji ne smejo v gostišče Fountain Inn, razen če nosijo hlače.

13. V mestu Omega v New Mexicu mora vsaka ženska na konju nositi steznik. Zdravnik mora potrditi prisotnost steznika pri vsaki ženski, ki jo vidi jahati.

14. Zakon v Pennsylvaniji pravi, da mora motorist, ki zagleda približujoče se konje, svoj motor odstraniti iz ceste, ga pokriti z odejo ali platnom, ki se zliva z okolico in počakati, da grejo konji mimo. Če se motoristu zdi kateri od konj preplašen, mora motor razstaviti kos za kosom in ga skriti pod najbližji grm.

15. V Hartsvillu v Illinoisu vas lahko aretirajo, če boste jahali grdega konja.

16. V avstralskem Queenslandu še vedno velja zakon, da morajo imeti vsi hoteli, pubi ali gostilne spredaj privez za konje.

17. V Missouriju v mestu Pattonsburg je od leta 1884 v veljavi zakon:«V prisotnosti konja ne sme nihče kričati, vpiti, vreščati, kleti, plesati, peti, se kregati ali spuščati nenavadne zvoke.«

18. Abilene, Kansas:«Vsaka oseba, ki bo konja ustrelila s pihalnikom na fižolčke, bo strogo kaznovana.«

19. V Marshalltownu v Iowi je konj, ki grize hidrant, v prekršku.

20. V Wyomingu je pravilo, da ženska v kopalkah ne sme jahati v javnosti, razen če jo spremljata dva policaja, ali če je opremljena s palico. Ta odlok ne velja za ženske, ki tehtajo manj kot 36 kg in več kot 90 kg.

Vir: http://www.ultimatehorsesite.com/fun/strangelaws.html