Bates Artiste
4.700,00 € z DDV
Bodite eno s konjem. Sedlo, ki poskrbi za optimalno dresurno jahanje, saj se konju popolnoma prilega in poskrbi za stabilnost in ravnotežje jahača. Zaradi nastavljivih zatičev za stremena in možnosti prilagoditve kolenskih blazin se sedlo lahko idealno prilagodi jahaču.
Luxe usnje
Za vrhunsko udobje in luksuzno usnje poskrbi Luxe usnje. Luxe usnje je ročno izbrano iz izjemno kvalitetnega telečjega usnja in skrbno negovano v celotnem procesu strojenja. Celoten proces obdelave usnja zagotavlja občutek razkošja in bogato barvo. Na otip je Luxe usnje izjemno mehko in nudi odličen oprijem. Sedla iz razkošnega Luxe usnja so izdelana po naročilu.
SweetSpot®
SweetSpot na sedišču sedla omogoča nevtralni sed, kjer jahač čuti svoje medenične kosti in ima dober stik s sedlom. To omogoča daljšo pozicijo noge, popolno poravnavo telesa in boljše ravnotežje zgornjega dela telesa.
Synergy Panel®
Nizek profil sedelne blazine v dresuri je revolucionaren. Ta sedelna blazina omogoča hiter in brezhiben prehod gibanja z jahačevega sedišča na konja in tako poskrbi za edinstveno povezavo med jahačom in konjem. Bates® SynergyPanel® sedelna blazina učinkovito razporedi pritisk in izboljša pretok krvi v konjeve mišice ter tako konju omogoča udobno, sproščeno gibanje v polnem obsegu.
Monoflap
Enojni list jahaču omogoča boljše občutenje konja, njegova edinstvena oblika pa omogoča natančen prenos jahačevih dejstev.
FlexiCountourbloc sistem nastavitve kolenskih blazin jahaču omogoča prilagajanje kolenske blazine, tako lahko jahač doseže boljšo pozicijo in stabilizacijo noge.
Nastavljivi ergonomski zatiči za stremena, ki ustrezajo individualnemu položaju noge in tako jahaču omogočajo boljše ravnotežje in lažjo uporabo dejtev.
Ostale lastnosti:
- Quilted panel points,
- S-Buckle Girth Points,
- Y-pasovi za podsedelni pas,
- sistem CAIR blazin zagotavlja pomembne prednosti pri uporabi tehnologije za porazdelitev teže jahača na hrbtu konja,
- EASY-CHANGE Gullet System – sistem menjave vihernih lokov omogoča spreminjanje širine ogrodja za trenutno obliko in omišičenost konja,
- EASY-CHANGE Riser System – sistem prilagodite nastavitev znotraj sedelnih blazin za optimalno ravnotežje sedla.
Teža: približno 8 kg/17,6 lb
Velikost sedla:
0: 42 cm – 43 cm (16,5″ – 17″)
1: 43 cm – 44 cm (17″ – 17,5″)
2: 44 cm – 46 cm (17,5″ – 18″)
EASY-CHANGE® Gullet System
EASY-CHANGE® Gullet System (sistem menjave vihernih lokov) omogoča spreminjanje širine ogrodja Elastiflex ™. Ogrodje Elastiflex ™ je zasnovano tako, da je togo po dolžini sedla, vendar pa ima fleksibilno bočno upogibanje za prileganje konjevim mišicam med gibanjem. Širina ogrodja je določena s širino vihernih lokov (Gullet System).
V Wintec sedlih se lahko uporablja le originalne EASY-CHANGE® loke. Uporaba neoriginalnih delov razveljavi kakršno koli garancijo proizvajalca.
EASY-CHANGE® Riser System
EASY-CHANGE® Riser System vam ponuja popolno rešitev za prilagoditev ravnotežja sedla. Vse prilagoditve so merljive, simetrične in reverzibilne.
WINTEC GARANCIJA
MATERIAL: 2 leti
2 leti garancije proti napakam v materialu ali izdelavi.
ELASTIFLEX OGRODJE: 10 let
10 let garancije proti lomu na Elastiflex ogrodje, z izjemo Wintec Western sedla, ki ima garancijo na ogrodje 5 let.
PRILAGAJANJE
Ob nakupu Wintec ali Bates sedla v naši trgovini, vam nudimo prilagajanje sedla na vašem konju.
